Aktualności

Zobacz co nowego u nas

DONE! wspiera 5-letnią Lenkę

2019-05-30

Nakręcamy się na pomoc

O tym, że w DONE! chętnie podejmujemy się pomocy innym, możecie się dowiedzieć, śledząc nasze media. Udział w ogólnopolskiej inicjatywie Szlachetna Paczka, czy adopcja misia z wrocławskiego ZOO to tylko niektóre z takich działań. Wiosną przyłączyliśmy się także do akcji pomocy dla Lenki i rozpoczęliśmy w firmie masowe zbiórki nakrętek. Bardzo nas cieszy, gdy tylko pojawia się możliwość wspierania akcji dobroczynnych, bo w końcu nie samą pracą żyje człowiek, a pomaganie daje nam ogromną radość.


Kim jest Lenka i dlaczego potrzebuje naszej pomocy?

Lenka to urocza 5-cio latka, nieprawdopodobnie wesoła, energiczna, otwarta na ludzi i ciekawa świata. Mieszka w Suchej Beskidzkiej razem z rodzicami i dwójką rodzeństwa. Zaraz po urodzeniu zdiagnozowano u niej wrodzoną wadę rozwojową nóg oraz szmery na sercu. Ponieważ pomoc oferowana przez NFZ okazała się niewystarczająca, rodzice Lenki podjęli własną walkę o jej zdrowie.


Dlaczego właśnie Lena?

To pomysł jednego z naszych spedytorów, który dotychczas w pomoc dla Leny angażował się własnymi siłami. Pewnego dnia zaproponował, abyśmy zwiększyli zasięg i zaangażowali wszystkie koleżanki i kolegów z DONE! Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Wielka mobilizacja, kilka tygodni zbiórki nakrętek i efekty, które przerosły nasze oczekiwania.

Co dała nasza akcja?

Wspólnymi siłami udało nam się zebrać kilkadziesiąt kilogramów nakrętek!
Z każdą kolejną nakrętką Lenka jest bliżej odzyskania zdrowia i pełnej sprawności. 


Po odbiór dobrych wieści i kilogramów, które przydadzą się w drodze po odzyskanie sprawności zaprosiliśmy Lenkę wraz z całą rodziną. Ta wizyta to dla nas wielki zaszczyt, radość i z całą pewnością nie ostatnie nasze spotkanie. Już teraz przygotowujemy się do kolejnych zbiórek. O wszystkim będziemy informować na bieżąco w naszych mediach. Zapraszamy wszystkich, aby przyłączyli się do akcji. Razem pomóżmy Lence, aby kiedyś  wspólnie z rówieśnikami mogła pobiegać, pojeździć na rolkach czy na rowerze.


Akcja „nakrętka” – czego jeszcze o niej nie wiesz?

Poniższa infografika przedstawia główne założenia i zasady jej działania. 


https://www.facebook.com/pg/lenkacholewa - zajrzyj, polub, pomagaj!news

Najnowsze aktualności

2020-09-15

Transport pod specjalnym nadzorem, czyli jak przewozić leki.

Czy wiecie, że leki, które nie są przeznaczone do handlu detalicznego (jeszcze nie poporcjowane i zapakowane...
2020-08-31

Potężniejsza niż się wydaje – kilka słów o oponie do traktora

Ładunki niestandardowe i te wymagające szczególnej uwagi to dla nas codzienność. Niektóre z nich, choć z pozoru proste, potrafią zaskoczyć swoim rozmiarem. Mowa tutaj o wysokiej klasy oponach i felgach do maszyn rolniczych, które regularnie transportujemy z Holandii do Niemiec.

2020-08-20

Megatransport DONE! czyli 20 ton architektury na plandece

Nietypowy ładunek? Zaledwie kilka tygodni temu dla jednego z naszych klientów realizowaliśmy przewóz...