Warning: file_put_contents(!data/cache/27afa18089808a4c5d8b6689aaef84b7.dat) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /lib/Template.class.php on line 1218

Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Proszę Państwa – oto Miś!

2019-03-01

Dlaczego niedźwiedź?
Pomysł zaopiekowania się jednym z zamieszkujących polskie ogrody zoologiczne niedźwiedziem zrodził się w DONE! już jakiś czas temu. Motywacją do tych działań było przede wszystkim silne poczucie misji. Doniesienia o ochronie gatunków rodzimych, takich jak: wilki, rysie czy właśnie niedźwiedzie dodatkowo wzmogły nasz apetyt na adopcję. Nie należy też zapominać o niedźwiedziu, który od 4 lat jest nieodłącznie związany z marką DONE! Deliveries.

Na początku zrobiliśmy rozeznanie wśród polskich ogrodów zoologicznych. Przedstawiciele niedźwiedziego gatunku są bowiem rozmieszczeni w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Chorzowie i Wrocławiu. I to właśnie wrocławskie misie postanowiliśmy odwiedzić osobiście naszą dwuosobową delegacją. Dlaczego stolica Dolnego Śląska? Główny powód był, nazwijmy to… logistyczny. Bliskość Wrocławia daje nam możliwość częstych wizyt u naszego pupila.

Z racji stosunkowo wysokich temperatur i odpowiedniej ilości zagwarantowanego pożywienia misiowy sen nie ziścił się tu w tym roku, więc zdążyliśmy już poznać go osobiście.


MIŚja DONEPod koniec stycznia zapakowaliśmy się więc do pociągu i obraliśmy kierunek na Dolny Śląsk. Po ponad dwóch godzinach spotkaliśmy się z najlepszym przewodnikiem po ZOO, jakiego można sobie wyobrazić – panią Joanną, która nie dość, że pokazała nam niedźwiedzie lokum i jego mieszkańców, to zaprezentowała także inne wybiegi, na których mogliśmy podziwiać między innymi dwa kolejne rodzime gatunki chronione, takie jak wilki i rysie.

Niedźwiedzi wybieg zrobił na nas jednak chyba największe wrażenie. Położony na uboczu, wielki teren z wieloma atrakcjami, do złudzenia przypominającymi naturalne warunki życia misiów: skały, potok, wodospad, mnóstwo drzew, o które niedźwiedzie uwielbiają ocierać się plecami podczas zrzucania niemodnej sierści z poprzedniego sezonu. 

Najważniejsza „miśja” jednak spełniona. Pewna niewiasta skradła nasze serca i zawładnęła nimi bez reszty, więc po rozmowach z przedstawicielką ZOO padła decyzja o adopcji niedźwiedzicy imieniem Kora.

Kim jest Kora?Kora jest dwudziestodwuletnią, a więc już całkiem dorosłą damą, która wraz ze swoją mamą mieszka na opisanym wyżej wybiegu. Kora ujęła nas swoją niepokornością i energią. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej czegoś więcej – przygotowaliśmy specjalną infografikę z krótkim „misiowym résumé ”.
Świadomi praw i obowiązków…

 

Adopcja Kory nie kończy się jednak na comiesięcznym wsparciu finansowym, które ma zapewnić jej wszelkie atrakcje i różnorodność diety – to poważne, choć przyjemne zobowiązanie na lata: częste odwiedziny we Wrocławiu, relacjonowanie jej przygód, dostarczanie przesyłek z prezentami (a jak wiecie w tym jesteśmy naprawdę nieźli!).

Obiecujemy, że na bieżąco będziemy Was informować co słychać u naszej pupilki, jak rośnie i czym zajmuje się na co dzień. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda nasze brunatne cudo i w czym gustuje – tych przysmaków jest naprawdę dość szeroki wachlarz. Wypatrujcie kolejnych wieści o Korze na naszych profilach w mediach społecznościowych: FacebookLinkedInXing, Instagram, a gdy będziecie we wrocławskim ZOO – koniecznie ją odwiedźcie!
news

Najnowsze aktualności

2022-12-02

Quote&GO – rewolucja na rynku transportu on-demand

Już od kilku lat DONE! konsekwentnie inwestuje w cyfrowe rozwiązania ułatwiające i przyspieszające pracę naszych klientów i partnerów. Jednak rok 2022 jest pod tym względem wyjątkowy...
2022-05-18

Carriers4Ukraine - Historia Olgi Lukianenko

Historia Olgi pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.
2022-05-09

Carriers4Ukraine - Historia Kateryny Ashykhgminy oraz jej rodziny

Historia Kateryny pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (//tmp) in Unknown on line 0