Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Proszę Państwa – oto Miś!

2019-03-01

Dlaczego niedźwiedź?
Pomysł zaopiekowania się jednym z zamieszkujących polskie ogrody zoologiczne niedźwiedziem zrodził się w DONE! już jakiś czas temu. Motywacją do tych działań było przede wszystkim silne poczucie misji. Doniesienia o ochronie gatunków rodzimych, takich jak: wilki, rysie czy właśnie niedźwiedzie dodatkowo wzmogły nasz apetyt na adopcję. Nie należy też zapominać o niedźwiedziu, który od 4 lat jest nieodłącznie związany z marką DONE! Deliveries.

Na początku zrobiliśmy rozeznanie wśród polskich ogrodów zoologicznych. Przedstawiciele niedźwiedziego gatunku są bowiem rozmieszczeni w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Chorzowie i Wrocławiu. I to właśnie wrocławskie misie postanowiliśmy odwiedzić osobiście naszą dwuosobową delegacją. Dlaczego stolica Dolnego Śląska? Główny powód był, nazwijmy to… logistyczny. Bliskość Wrocławia daje nam możliwość częstych wizyt u naszego pupila.

Z racji stosunkowo wysokich temperatur i odpowiedniej ilości zagwarantowanego pożywienia misiowy sen nie ziścił się tu w tym roku, więc zdążyliśmy już poznać go osobiście.


MIŚja DONEPod koniec stycznia zapakowaliśmy się więc do pociągu i obraliśmy kierunek na Dolny Śląsk. Po ponad dwóch godzinach spotkaliśmy się z najlepszym przewodnikiem po ZOO, jakiego można sobie wyobrazić – panią Joanną, która nie dość, że pokazała nam niedźwiedzie lokum i jego mieszkańców, to zaprezentowała także inne wybiegi, na których mogliśmy podziwiać między innymi dwa kolejne rodzime gatunki chronione, takie jak wilki i rysie.

Niedźwiedzi wybieg zrobił na nas jednak chyba największe wrażenie. Położony na uboczu, wielki teren z wieloma atrakcjami, do złudzenia przypominającymi naturalne warunki życia misiów: skały, potok, wodospad, mnóstwo drzew, o które niedźwiedzie uwielbiają ocierać się plecami podczas zrzucania niemodnej sierści z poprzedniego sezonu. 

Najważniejsza „miśja” jednak spełniona. Pewna niewiasta skradła nasze serca i zawładnęła nimi bez reszty, więc po rozmowach z przedstawicielką ZOO padła decyzja o adopcji niedźwiedzicy imieniem Kora.

Kim jest Kora?Kora jest dwudziestodwuletnią, a więc już całkiem dorosłą damą, która wraz ze swoją mamą mieszka na opisanym wyżej wybiegu. Kora ujęła nas swoją niepokornością i energią. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się o niej czegoś więcej – przygotowaliśmy specjalną infografikę z krótkim „misiowym résumé ”.
Świadomi praw i obowiązków…

 

Adopcja Kory nie kończy się jednak na comiesięcznym wsparciu finansowym, które ma zapewnić jej wszelkie atrakcje i różnorodność diety – to poważne, choć przyjemne zobowiązanie na lata: częste odwiedziny we Wrocławiu, relacjonowanie jej przygód, dostarczanie przesyłek z prezentami (a jak wiecie w tym jesteśmy naprawdę nieźli!).

Obiecujemy, że na bieżąco będziemy Was informować co słychać u naszej pupilki, jak rośnie i czym zajmuje się na co dzień. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda nasze brunatne cudo i w czym gustuje – tych przysmaków jest naprawdę dość szeroki wachlarz. Wypatrujcie kolejnych wieści o Korze na naszych profilach w mediach społecznościowych: FacebookLinkedInXing, Instagram, a gdy będziecie we wrocławskim ZOO – koniecznie ją odwiedźcie!
news

Najnowsze aktualności

2021-04-13

Samochód elektryczny – narzędzie do transportu czy ładunek? W DONE! to jedno i drugie.

Jednym z wyzwań, stojących przed wciąż rozwijającym się transportem, jest konieczność ograniczenia jego negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki normom redukcji emisji CO2  z samochodów...
2021-04-01

Niespodziewana wizyta i prezent od pracowników DONE!

Pracownicy DONE! nieraz udowodnili, że czerpią ogromną radość z niesienia pomocy innym i chętnie angażują się w działania charytatywne. Tak też było tym razem...
2021-03-26

Elastyczność w standardzie DONE!

Branża transportowa jest niezwykle dynamiczna i zmienna, dlatego kluczowym i oczywistym jej elementem powinna być elastyczność. Niestety, dla niektórych firm funkcjonujących...