Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Dostarczamy historię, czyli luksusowe transporty DONE!

2020-07-21
Towary luksusowe to nie tylko elektronika czy motoryzacja, ale też zabytki. Jesteście pasjonatami sztuki? My lubimy wyzwania, dlatego chętnie podjęliśmy się niezwykle delikatnego i wymagającego zlecenia. Dla naszego klienta przetransportowaliśmy 600 kilogramów materiałów naukowych do badań archeologicznych, czyli mówiąc wprost zabytków i wykopalisk, o łącznej wartości 285 tys. euro. Materiały przebyły długą drogę z muzeum w Paryżu do centrum badawczego w greckiej miejscowości Delfy, skąd pochodzi m.in. słynna delficka wyrocznia. I tym razem wykazaliśmy się profesjonalizmem, a najlepiej świadczy o tym fakt, że klient zlecił nam również transport powrotny cennych materiałów. Bardzo cieszy nas, że dołożyliśmy cegiełkę do rozwoju badań nad starożytnymi dziejami. 

W ramach segmentu towarów premium w DONE! często mamy do czynienia z dziełami sztuki. Zlecenia od spedycji pracujących dla “kupców” czy artystów (atelier malarskie, galerie sztuki) nie są w naszej firmie rzadkością. Na początku tego roku przewoziliśmy płótna pomiędzy dwoma pracowniami malarskimi. Pierwsza z nich ma swoją siedzibę w Paryżu, a druga w Genewie. Dzieła sztuki, pod czujnym nadzorem naszego przewoźnika, pokonały dystans 546 kilometrów. Ten potencjalnie niewielki, bo ważący zaledwie 40 kilogramów, ładunek, miał wielką wartość dla klienta.  

Przewóz towarów luksusowych to jedno z największych wyzwań przed jakimi stoją firmy transportowe. Z jednej strony mamy do czynienia ze ściśle określonymi standardami bezpieczeństwa, z drugiej z indywidualnymi potrzebami i wymaganiami klienta. Aby sprostać oczekiwaniom rynku, DONE! Deliveries w realizacji łańcucha dostaw towarów segmentu premium kieruje się niezmiennymi zasadami. 


Bezpieczeństwo przede wszystkim 

W przypadku towarów luksusowych, odpowiednie zabezpieczenie ładunku jest naszym priorytetem. Oznacza spokój i pewność ze strony klienta, który w DONE! jest największą wartością.  

Realizując przewóz ładunków szczególnie cennych korzystamy ze specjalnie wyselekcjonowanej grupy przewoźników. Zdajemy sobie sprawę, że takie towary są szczególnie narażone na kradzież lub uszkodzenia, dlatego wymagają odpowiedniego podejścia, dedykowanego pojazdu i kierowcy. Jeśli wymaga tego specyfika ładunku, przewozy towarów cennych wykonują dla nas przewoźnicy, posiadający Certyfikat TAPA. 

TAPA TSR (Trucking Security Requirements) określa standardy bezpieczeństwa transportu samochodowego dla towarów „high-value”. Jest przyznawany przewoźnikom, którzy pozytywnie przeszli audyt poszczególnych elementów, istotnych dla zabezpieczenia tego wyjątkowego łańcucha dostawy. 

Naszym klientom oferujemy: 

  1. Możliwość monitorowania ładunku 24/7 

  1. Korzystanie w trakcie transportu tylko z bezpiecznych parkingów strzeżonych 

  1. Możliwość założenia linki celnej do zamknięcia i zaplombowania skrzyni ładunkowej 

  1. Wsparcie działu Customer Care 

  1. Ubezpieczenie ładunku. 
news

Najnowsze aktualności

2022-12-02

Quote&GO – rewolucja na rynku transportu on-demand

Już od kilku lat DONE! konsekwentnie inwestuje w cyfrowe rozwiązania ułatwiające i przyspieszające pracę naszych klientów i partnerów. Jednak rok 2022 jest pod tym względem wyjątkowy...
2022-05-18

Carriers4Ukraine - Historia Olgi Lukianenko

Historia Olgi pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.
2022-05-09

Carriers4Ukraine - Historia Kateryny Ashykhgminy oraz jej rodziny

Historia Kateryny pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.