Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Megatransport DONE! czyli 20 ton architektury na plandece

2020-08-20
Nietypowy ładunek? Zaledwie kilka tygodni temu dla jednego z naszych klientów realizowaliśmy przewóz, który mógłby stać się scenariuszem dla kolejnego odcinka telewizyjnego programu „Megatransporty”. W obecnych czasach drogą lądową można przewieźć właściwie wszystko, więc nie zdziwiło nas, kiedy zlecono nam transport… elementów latarni morskiej. 

Ta ważąca 20 ton, architektoniczna perełka znad morza Kaspijskiego, najpierw przebyła długą drogę z Azerbejdżanu do Holandii, a następnie – za naszą sprawą – do odległej Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, że w linii brzegowej Azerbejdżanu usytuowanych jest tylko 10 latarni morskich. Elementy jedenastej trafiły właśnie do Szkocji. Transport całopojazdowy 

Konstrukcja była oczywiście zbyt duża, żeby zmieściła się do samochodu w całości, więc została wcześniej zdekonstruowana i podzielona na części, które odpowiednio ułożono i zabezpieczono specjalnymi pasami, kątownikami i matami antypoślizgowymi. Przewóz odbywał się transportem całopojazdowym (plandeka).  

Klientowi bardzo zależało, aby elementy latarni dotarły na miejsce w poniedziałek, więc samochód został załadowany już z czterodniowym wyprzedzeniem, a transport odpowiednio rozłożono w czasie. 


Dedykowany kierowca 

Mierząca ponad 1300 km trasa przebiegała przez cztery kraje i dwie strefy czasowe. Dedykowany kierowca, na życzenie klienta posługiwał się płynnie językiem angielskim. Musiał on pokonać między innymi słynny Kanał La Manche i przejechać niemal przez całą Wielką Brytanię, aby dotrzeć na czas do nadmorskiej, szkockiej wsi. Przed rozładunkiem, w Aberdeen kierowca musiał również dopełnić formalności związanych z odprawą celną. 

Szukasz zaufanego partnera, do realizacji kompleksowych transportów FTL? Napisz na sales@donedeliveries.com

 

news

Najnowsze aktualności

2022-12-02

Quote&GO – rewolucja na rynku transportu on-demand

Już od kilku lat DONE! konsekwentnie inwestuje w cyfrowe rozwiązania ułatwiające i przyspieszające pracę naszych klientów i partnerów. Jednak rok 2022 jest pod tym względem wyjątkowy...
2022-05-18

Carriers4Ukraine - Historia Olgi Lukianenko

Historia Olgi pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.
2022-05-09

Carriers4Ukraine - Historia Kateryny Ashykhgminy oraz jej rodziny

Historia Kateryny pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.