Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Jak przewieźć ser? Transport towarów delikatnych

2020-08-13
Często masz do czynienia z ładunkami, z którymi trzeba się obchodzić z dużą ostrożnością? Nie wszyscy wiedzą, że do kategorii tak zwanych towarów delikatnych należy nie tylko szkło czy elektronika, ale na przykład… sery. 

Dla naszego klienta wielokrotnie transportowaliśmy 750 kilogramów serów z włoskiego Piemontu (Prowincja Cuneo słynąca z alpejskiego sera Raschera d’Alpeggio) do Kolonii, gdzie odbywają się jedne z największych na świecie targów spożywczych – ANUGA FoodTec. W DONE! specjalizujemy się w transporcie expressowym, więc obsługa targów jest stałym punktem w grafiku realizowanych przez nas zleceń.
Parametry kluczowe dla wrażliwej dostawy

Transport był wymagający, ponieważ ser jest niezwykle wrażliwy na zmiany temperatury i ciśnienia. Na każdym etapie realizacji zamówienia musieliśmy więc zadbać o zachowanie łańcucha chłodniczego i utrzymanie temperatury na poziomie od 2-4°C. Dostawa odbywała się samochodem typu chłodnia a przy rozładunku dodatkowo konieczne było zastosowanie specjalnej plandeki z windą. Wszystko przy zachowaniu dużej ostrożności, ponieważ ser jest towarem podatnym na uderzenia. Ładunek musi być pakowany, przewożony i rozładowywany tak, żeby opakowania nie mogły się wzajemnie stykać i uszkodzić. Jednocześnie w pojeździe należy wypełnić wszystkie luki pomiędzy opakowaniami nie pozostawiając wolnej przestrzeni, zapobiegając ślizganiu się i przemieszczaniu towaru. Istotną role pełni także kierowca, który w trakcie jazdy musi unikać gwałtownych manewrów.


Kompleksowa obsługa transportu na targi i wystawy

Zgodnie z oczekiwaniami klienta, usługa realizowana była w systemie „back and forth”. Dedykowany kierowca dostarczył towar bezpośrednio na stoisko w hali targowej i asystował przy rozładunku.

Bierzesz udział w targach i poszukujesz zaufanej firmy transportowej?

Zapewniamy:
  • Pomoc kierowcy przy załadunku i rozładunku (możliwość przydzielenia do zlecenia dedykowanego kierowcy ze znajomością wymaganych przez klienta języków obcych)
  • Dedykowany samochód z możliwością ADR, Frigo, Tail-lift
  • Transport “back and forth”
  • Wsparcie dedykowanego opiekuna klienta
  • Dowóz bezpośrednio do stoiska
  • Możliwość rezygnacji z zamówienia bez konsekwencji na 24/48h przed załadunkiem
  • Możliwość przesłania zdjęć potwierdzających dostawę do stoiska.

Jeśli masz do przewiezienia ładunek, wymagający zachowania szczególnej ostrożności, zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu - napisz na sales@donedeliveries.com
news

Najnowsze aktualności

2020-09-15

Transport pod specjalnym nadzorem, czyli jak przewozić leki.

Czy wiecie, że leki, które nie są przeznaczone do handlu detalicznego (jeszcze nie poporcjowane i zapakowane...
2020-08-31

Potężniejsza niż się wydaje – kilka słów o oponie do traktora

Ładunki niestandardowe i te wymagające szczególnej uwagi to dla nas codzienność. Niektóre z nich, choć z pozoru proste, potrafią zaskoczyć swoim rozmiarem. Mowa tutaj o wysokiej klasy oponach i felgach do maszyn rolniczych, które regularnie transportujemy z Holandii do Niemiec.

2020-08-20

Megatransport DONE! czyli 20 ton architektury na plandece

Nietypowy ładunek? Zaledwie kilka tygodni temu dla jednego z naszych klientów realizowaliśmy przewóz...