Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Temperatura zawsze pod kontrolą – czyli o transporcie urządzeń multimedialnych.

2020-10-06
Pozytywne doświadczenia konsumentów i dynamiczny rozwój urządzeń, powodują ciągły wzrost popytu na sprzęt high-tech. Ma to bezpośredni wpływ na rozwój transportu dedykowanego dla elektroniki. 

Wartość pojazdu przewożącego najnowsze laptopy czy smartfony sięga naprawdę wysokich kwot. Towar ten kwalifikujemy jako wrażliwy i luksusowy, a co za tym idzie przykładamy szczególną uwagę do zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko na załadunku czy rozładunku, ale także w trakcie jazdy. Wyróżniamy trzy kategorie zabezpieczeń: mechaniczne i elektroniczne, które bezpośrednio chronią przed otwarciem oraz telematyczne, wykorzystujące oprogramowanie, które generuje odbiorcy towaru dedykowany kod dostępu. Takie rozwiązania w połączeniu z postojami na strzeżonych parkingach i monitoringiem 24/7 gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa powierzanego nam ładunku.  Podczas srogiej zimy popularną metodą przewożenia elektroniki jest przewóz w pojazdach chłodniczych. Ten rodzaj transportu jest szczególnie polecany dla urządzeń posiadających ekrany ciekłokrystaliczne, które w zbyt niskich temperaturach ulegają zniszczeniu. Odpowiednio dobrana temperatura i szczelnie zamknięta naczepa zapewniają korzystne warunki dla urządzeń high-tech.  
Z kolei latem pojazdy z kontrolowaną temperaturą sprawdzają się w przypadku transportu sprzętu posiadającego baterie litowo-jonowe. Są one zaliczane do towarów ADR. Stosuje się je w telefonach, laptopach czy nowoczesnych pojazdach elektrycznych. W przypadku takich towarów należy szczególnie zadbać o to, by nie uległy one zgnieceniu czy upuszczeniu, ponieważ może to spowodować zapłon. Z tego samego powodu nie można dopuścić do nadmiernego nagrzania sprzętu w naczepie.  
Przewożąc towary luksusowe korzystamy ze specjalnie dobranej grupy przewoźników, tak by maksymalnie ograniczyć ryzyko zniszczenia czy kradzieży. Dzięki temu gwarantujemy naszym klientom pewność i spokój. 
 
Jeśli szukasz partnera, któremu bez obaw możesz powierzyć transport elektroniki, napisz na sales@donedeliveries.com

news

Najnowsze aktualności

2021-06-16

DONE! Deliveries – Odpowiedzialnym Pracodawcą 2021!

Cieszymy się, że w nasze ręce trafiło kolejne wyróżnienie!

2021-06-16

Targi, wystawy, konferencje, eventy - logistyka imprez w wydaniu DONE!

W Berlinie, Monachium, Paryżu, Amsterdamie, Frankfurcie, Mediolanie, Madrycie czy Hanowerze? Po ponad rocznej przerwie wystawcy i odwiedzający znów mogą...
2021-06-10

Dostawa dla włoskiego domu mody – transport skóry naturalnej.

Elegancka, prestiżowa, praktyczna, trwała i wytrzymała... Wykorzystywana od najdawniejszych czasów do produkcji butów, toreb, ubrań, siodeł końskich, tapicerek...