Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 937 bytes written, possibly out of free disk space in /lib/Template.class.php on line 1218

Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Temperatura zawsze pod kontrolą – czyli o transporcie urządzeń multimedialnych.

2020-10-06
Pozytywne doświadczenia konsumentów i dynamiczny rozwój urządzeń, powodują ciągły wzrost popytu na sprzęt high-tech. Ma to bezpośredni wpływ na rozwój transportu dedykowanego dla elektroniki. 

Wartość pojazdu przewożącego najnowsze laptopy czy smartfony sięga naprawdę wysokich kwot. Towar ten kwalifikujemy jako wrażliwy i luksusowy, a co za tym idzie przykładamy szczególną uwagę do zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko na załadunku czy rozładunku, ale także w trakcie jazdy. Wyróżniamy trzy kategorie zabezpieczeń: mechaniczne i elektroniczne, które bezpośrednio chronią przed otwarciem oraz telematyczne, wykorzystujące oprogramowanie, które generuje odbiorcy towaru dedykowany kod dostępu. Takie rozwiązania w połączeniu z postojami na strzeżonych parkingach i monitoringiem 24/7 gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa powierzanego nam ładunku.  Podczas srogiej zimy popularną metodą przewożenia elektroniki jest przewóz w pojazdach chłodniczych. Ten rodzaj transportu jest szczególnie polecany dla urządzeń posiadających ekrany ciekłokrystaliczne, które w zbyt niskich temperaturach ulegają zniszczeniu. Odpowiednio dobrana temperatura i szczelnie zamknięta naczepa zapewniają korzystne warunki dla urządzeń high-tech.  
Z kolei latem pojazdy z kontrolowaną temperaturą sprawdzają się w przypadku transportu sprzętu posiadającego baterie litowo-jonowe. Są one zaliczane do towarów ADR. Stosuje się je w telefonach, laptopach czy nowoczesnych pojazdach elektrycznych. W przypadku takich towarów należy szczególnie zadbać o to, by nie uległy one zgnieceniu czy upuszczeniu, ponieważ może to spowodować zapłon. Z tego samego powodu nie można dopuścić do nadmiernego nagrzania sprzętu w naczepie.  
Przewożąc towary luksusowe korzystamy ze specjalnie dobranej grupy przewoźników, tak by maksymalnie ograniczyć ryzyko zniszczenia czy kradzieży. Dzięki temu gwarantujemy naszym klientom pewność i spokój. 
 
Jeśli szukasz partnera, któremu bez obaw możesz powierzyć transport elektroniki, napisz na sales@donedeliveries.com

news

Najnowsze aktualności

2022-12-02

Quote&GO – rewolucja na rynku transportu on-demand

Już od kilku lat DONE! konsekwentnie inwestuje w cyfrowe rozwiązania ułatwiające i przyspieszające pracę naszych klientów i partnerów. Jednak rok 2022 jest pod tym względem wyjątkowy...
2022-05-18

Carriers4Ukraine - Historia Olgi Lukianenko

Historia Olgi pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.
2022-05-09

Carriers4Ukraine - Historia Kateryny Ashykhgminy oraz jej rodziny

Historia Kateryny pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (//tmp) in Unknown on line 0