Aktualności

Zobacz co nowego u nas

O transporcie wina

2020-11-09
Wino – trunek popularny w całej Europie już od czasów starożytnych. Ceniony jest nie tylko za walory smakowe, ale także zdrowotne. Jak potwierdzają badania, lampka czerwonego wina korzystnie wpływa na układ krwionośny i serce. Najlepszym przykładem są Francuzi z regionu Bordeaux, którzy umierają na choroby serca najrzadziej na świecie. Zdrowie zawdzięczają piciu wina systematycznie, ale w niewielkich ilościach. To właśnie Francja, obok Włochów, Hiszpanii i USA, jest jednym z czołowych producentów wina na świecie. Każdego roku konsumpcja wina wzrasta, szczególnie na rynku niemieckim i brytyjskim. 
Wino to jednocześnie towar delikatny, luksusowy i wymagający specjalnego traktowania. By mogło zachować swoje właściwości, czyli pożądany smak i aromat, należy zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków podczas transportu.

Wybór odpowiedniego pojazdu
W DONE! zajmujemy się transportem win na paletach. Dostawa polega na umieszczeniu butelek w pudłach ze specjalnymi otworami amortyzującymi (często styropianowymi) i przymocowaniu palet odpowiednimi pasami. Dzięki rozbudowanej sieci zaufanych Przewoźników dostarczane przez nas towary zachowują swoją jakość. 

Zapewnienie wymaganej temperatury
Temperaturę transportu ustala się indywidualnie dla każdego typu czy producenta wina. Powinna być ona utrzymana na odpowiednim poziomie (między 10 a 15 stopni C) podczas całego procesu dostawy, dlatego naszym standardem jest przewożenie win w naczepach frigo.

Ograniczenie dostępu światła
Wino to towar bardzo wrażliwy na światło, stąd większość win lepszej jakości sprzedawana jest w szklanych, ciemnych butelkach. Podczas transportu nasi kierowcy dbają o pełne zacienienie przestrzeni w naczepie, by niechciane oświetlenie nie wpłynęło na smak napoju.
Praktyka DONE!
Mamy bogate doświadczenie w transporcie win, między innymi przewozimy je z Suze la Rousse w Prowansji do Saint-Antoine-du-Queyret w Akwitanii. Towar pokonuje blisko 600 km, a nasz kierowca przez całą drogę dba o to by bezpiecznie i bez utraty swych najcenniejszych właściwości dotarł do celu.

Jeśli Ty też szukasz partnera, któremu bez obaw możesz powierzyć swoje ładunki luksusowe lub te wymagające szczególnej troski, nie wahaj się i napisz na sales@donedeliveries.com.

Źródło: http://www.ccipf.org/francja/branze-sektorowe/news

Najnowsze aktualności

2021-06-16

DONE! Deliveries – Odpowiedzialnym Pracodawcą 2021!

Cieszymy się, że w nasze ręce trafiło kolejne wyróżnienie!

2021-06-16

Targi, wystawy, konferencje, eventy - logistyka imprez w wydaniu DONE!

W Berlinie, Monachium, Paryżu, Amsterdamie, Frankfurcie, Mediolanie, Madrycie czy Hanowerze? Po ponad rocznej przerwie wystawcy i odwiedzający znów mogą...
2021-06-10

Dostawa dla włoskiego domu mody – transport skóry naturalnej.

Elegancka, prestiżowa, praktyczna, trwała i wytrzymała... Wykorzystywana od najdawniejszych czasów do produkcji butów, toreb, ubrań, siodeł końskich, tapicerek...