Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 937 bytes written, possibly out of free disk space in /lib/Template.class.php on line 1218

Aktualności

Zobacz co nowego u nas

O transporcie wina

2020-11-09
Wino – trunek popularny w całej Europie już od czasów starożytnych. Ceniony jest nie tylko za walory smakowe, ale także zdrowotne. Jak potwierdzają badania, lampka czerwonego wina korzystnie wpływa na układ krwionośny i serce. Najlepszym przykładem są Francuzi z regionu Bordeaux, którzy umierają na choroby serca najrzadziej na świecie. Zdrowie zawdzięczają piciu wina systematycznie, ale w niewielkich ilościach. To właśnie Francja, obok Włochów, Hiszpanii i USA, jest jednym z czołowych producentów wina na świecie. Każdego roku konsumpcja wina wzrasta, szczególnie na rynku niemieckim i brytyjskim. 
Wino to jednocześnie towar delikatny, luksusowy i wymagający specjalnego traktowania. By mogło zachować swoje właściwości, czyli pożądany smak i aromat, należy zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków podczas transportu.

Wybór odpowiedniego pojazdu
W DONE! zajmujemy się transportem win na paletach. Dostawa polega na umieszczeniu butelek w pudłach ze specjalnymi otworami amortyzującymi (często styropianowymi) i przymocowaniu palet odpowiednimi pasami. Dzięki rozbudowanej sieci zaufanych Przewoźników dostarczane przez nas towary zachowują swoją jakość. 

Zapewnienie wymaganej temperatury
Temperaturę transportu ustala się indywidualnie dla każdego typu czy producenta wina. Powinna być ona utrzymana na odpowiednim poziomie (między 10 a 15 stopni C) podczas całego procesu dostawy, dlatego naszym standardem jest przewożenie win w naczepach frigo.

Ograniczenie dostępu światła
Wino to towar bardzo wrażliwy na światło, stąd większość win lepszej jakości sprzedawana jest w szklanych, ciemnych butelkach. Podczas transportu nasi kierowcy dbają o pełne zacienienie przestrzeni w naczepie, by niechciane oświetlenie nie wpłynęło na smak napoju.
Praktyka DONE!
Mamy bogate doświadczenie w transporcie win, między innymi przewozimy je z Suze la Rousse w Prowansji do Saint-Antoine-du-Queyret w Akwitanii. Towar pokonuje blisko 600 km, a nasz kierowca przez całą drogę dba o to by bezpiecznie i bez utraty swych najcenniejszych właściwości dotarł do celu.

Jeśli Ty też szukasz partnera, któremu bez obaw możesz powierzyć swoje ładunki luksusowe lub te wymagające szczególnej troski, nie wahaj się i napisz na sales@donedeliveries.com.

Źródło: http://www.ccipf.org/francja/branze-sektorowe/news

Najnowsze aktualności

2022-12-02

Quote&GO – rewolucja na rynku transportu on-demand

Już od kilku lat DONE! konsekwentnie inwestuje w cyfrowe rozwiązania ułatwiające i przyspieszające pracę naszych klientów i partnerów. Jednak rok 2022 jest pod tym względem wyjątkowy...
2022-05-18

Carriers4Ukraine - Historia Olgi Lukianenko

Historia Olgi pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.
2022-05-09

Carriers4Ukraine - Historia Kateryny Ashykhgminy oraz jej rodziny

Historia Kateryny pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (//tmp) in Unknown on line 0