Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Transport pod specjalnym nadzorem, czyli jak przewozić leki.

2020-09-15
Czy wiecie, że leki, które nie są przeznaczone do handlu detalicznego (jeszcze nie poporcjowane i zapakowane dla odbiorcy końcowego) często kwalifikują się do kategorii materiałów niebezpiecznych, podlegających pod konwencję ADR? Ich transport jest przedsięwzięciem nie tylko skomplikowanym, ale odpowiedzialnym.


Jeden z naszych klientów zlecił nam przewóz niemal 1700 kilogramów leków z Neumunster w Niemczech do holenderskiego Maastricht. Transportowane substancje miały postać płynną i – z uwagi na swoje właściwości – zaliczane były do klasy 3 i 8 ADR. Były to przede wszystkim metanol, etanol i podchloryn, a więc ciecze zapalne i silnie żrące. Ich przewóz na mierzącej 550 kilometrów trasie wymagał zachowania szczególnej ostrożności.  


Dedykowany kierowca i samochód

Zlecenie realizował kierowca, posiadający uprawnienia do przewozu towarów niebezpiecznych.  
Z uwagi na spore rozmiary, ładunek przewożony był transportem całopojazdowym z chłodnią.  

Ciągnik siodłowy z naczepą FRIGO wyposażony był w odpowiednie systemy telematyczne.  
W przestrzeni załadunkowej znajdowały się czujniki, dostarczające do kokpitu kierowcy na bieżąco informacje, dotyczące temperatury panującej w chłodni (w tym przypadku 15-25 °C).  Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy transporcie farmaceutyków najważniejsze jest utrzymanie łańcucha chłodniczego oraz prawidłowej wilgotności powietrza. Nagła zmiana parametrów mogłaby wpłynąć negatywnie nie tylko na bezpieczeństwo kierowcy i otoczenia, ale również na właściwości transportowanych leków,  
a w efekcie na stan zdrowia przyszłych konsumentów. Istotne jest również odpowiednie rozmieszczenie i zabezpieczenie ładunku. W przypadku materiałów niebezpiecznych uszkodzeniom mechanicznym nie mogą ulec ani opakowania, ani ich zawartość. 

Dzięki przestrzeganiu procedur oraz efektywnej współpracy spedytora i kierowcy, zlecenie zrealizowane zostało bez przeszkód a wrażliwy towar bezpiecznie trafił do komory przeładunkowej. 


Szukasz profesjonalnego transportu ADR?  

Zapewniamy: 
  • dedykowany samochód, przystosowany do wymogów wynikających z właściwości ładunku, 
  • odpowiednio przeszkolonych kierowców z uprawnieniami do przewozu towarów niebezpiecznych, 
  • niezbędną wiedzę i doświadczenie. 
news

Najnowsze aktualności

2020-09-15

Transport pod specjalnym nadzorem, czyli jak przewozić leki.

Czy wiecie, że leki, które nie są przeznaczone do handlu detalicznego (jeszcze nie poporcjowane i zapakowane...
2020-08-31

Potężniejsza niż się wydaje – kilka słów o oponie do traktora

Ładunki niestandardowe i te wymagające szczególnej uwagi to dla nas codzienność. Niektóre z nich, choć z pozoru proste, potrafią zaskoczyć swoim rozmiarem. Mowa tutaj o wysokiej klasy oponach i felgach do maszyn rolniczych, które regularnie transportujemy z Holandii do Niemiec.

2020-08-20

Megatransport DONE! czyli 20 ton architektury na plandece

Nietypowy ładunek? Zaledwie kilka tygodni temu dla jednego z naszych klientów realizowaliśmy przewóz...