Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 937 bytes written, possibly out of free disk space in /lib/Template.class.php on line 1218

Aktualności

Zobacz co nowego u nas

Dostawa dla włoskiego domu mody – transport skóry naturalnej.

2021-06-10

Elegancka, prestiżowa, praktyczna, trwała i wytrzymała... Wykorzystywana od najdawniejszych czasów do produkcji butów, toreb, ubrań, siodeł końskich, tapicerek samochodowych, mebli czy walizek. Nie bez powodu nazwana surowcem szlachetnym. Mowa oczywiście o skórze naturalnej.

Każdego roku wytwarza się jej 7 mln ton, a przemysł skórzany jest wart miliardy dolarów. Jako produkt naturalny wymaga specjalnego traktowania także podczas transportu.


Jak przebiega transport skóry i o czym należy pamiętać?

Przewożąc skórę, należy zachować szczególną ostrożność. Proces jej produkcji jest bardzo długi, przez co materiał należy do produktów ekskluzywnych i posiada znacznie wyższą wartość niż „standardowy” towar. Surowiec powinien być tak zapakowany, by nie uległ porysowaniu np. położony w kartonowych pudłach.


Kluczową rolę odgrywają:

1.       wilgotność

Prawidłowa wilgotność bezpośrednio wpływa na jakość skóry. Materiał w wysokim stopniu pochłania wilgoć z otoczenia, dzięki czemu w umiarkowanych warunkach jest miękki i elastyczny. Odpowiednie warunki to 30-40% wilgotności względnej. Poniżej tego poziomu skóra się kurczy (zmniejsza swoją powierzchnię), wysycha i pęka. Z kolei zbyt duża ekspozycja na wilgoć powoduje jej pleśnienie.

Co ciekawe, skóra transportowana w szczelnie zamkniętych kontenerach (np. drogą morską) zaparza się, w wyniku czego powstaje niepożądana wilgoć, pleśń, nieprzyjemny zapach, a materiał może utracić kolor. Rozwiązaniem na te problemy, może być dodanie do wnętrza kontenera woreczków ze środkiem higroskopijnym, który absorbuje wodę. Ponadto materiał powinien zostać pokryty specjalnym środkiem i impregnatem, który dodatkowo wyeliminuje tworzenie się wilgoci.

2.       temperatura

Skóra to materiał wytrzymały i odporny na temperaturę. Dla zapewniania optymalnych warunków zaleca się przechowywanie jej w temp. od 5 do 15°C, dlatego podczas transportu podczas srogiej zimy czy upalnego lata warto skorzystać z izotermy lub chłodni. Zbyt wysoka temperatura przez dłuższy czas wpływa na tworzenie się pleśni na skórze.

3.       zaciemnienie

Surowiec narażony na działanie promieni słonecznych szybciej się utlenia i starzeje, dlatego powinno się transportować i przechowywać go w zaciemnionych miejscach, np. w kartonach. Ważne jest, by np. podczas załadunku towaru, nie zostawiać skóry przez długi czas na zewnątrz.


Transport skóry dla ekskluzywnej marki torebek w wydaniu DONE!

W DONE! regularnie zajmujemy się transportem skór dla włoskiego domu mody, słynącego z wyrobu ekskluzywnych skórzanych toreb. Przewozimy ją w kartonowych pudłach, dbając o odpowiednie zaciemnienie, temperaturę i poziom wilgotności. Miejsce załadunku towaru to portugalskie miasteczko Amiais de Baixo, a rozładunku – włoska Florencja, gdzie marka ma swoje zakłady produkcyjne. Całkowita długość trasy to ponad 2300 km.

Dla zapewnienia nienagannego standardu transportu towarów ekskluzywnych świadczymy „usługi w białych rękawiczkach”. W praktyce oznacza to zarówno gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa, jak i sprostanie indywidualnym potrzebom i wymaganiom klienta. Współpracując z DONE! nawet przy tak wymagających transportach, zawsze możesz liczyć na:

  • Wyselekcjonowaną grupę przewoźników; 
  • Mechaniczne, elektroniczne i telematyczne zabezpieczenie ładunku; 
  • Postoje tylko na strzeżonych parkingach; 
  • Śledzenie frachtu w czasie rzeczywistym poprzez platformę DONE! SPACE;
  • Możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia ładunku – ubezpieczenia CARGO.

Szukasz Partnera, któremu bez obaw możesz powierzyć swoje ładunki luksusowe lub te wymagające szczególnej troski? Skorzystaj z usługi białych (a nawet skórzanych) rękawiczek.

Napisz na sales@donedeliveries.com

news

Najnowsze aktualności

2022-12-02

Quote&GO – rewolucja na rynku transportu on-demand

Już od kilku lat DONE! konsekwentnie inwestuje w cyfrowe rozwiązania ułatwiające i przyspieszające pracę naszych klientów i partnerów. Jednak rok 2022 jest pod tym względem wyjątkowy...
2022-05-18

Carriers4Ukraine - Historia Olgi Lukianenko

Historia Olgi pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.
2022-05-09

Carriers4Ukraine - Historia Kateryny Ashykhgminy oraz jej rodziny

Historia Kateryny pokazuje, w jakiej sytuacji są ludzie, których dotknęła wojna i którym chcemy pomóc. Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy, by pomoc dotarła do jeszcze większej liczby potrzebujących.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (//tmp) in Unknown on line 0